Web Tasarım Ankara

 Dünya kıl payı kurtulmuş!

Güneşte meydana gelen fırtınadan kurtulmasaydık 8'inci yüzyıla dönecektik!
 
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'ya göre, Dünya'nın yaklaşık iki yıl önce 23 Temmuz 2012'de güneşte meydana gelen çok güçlü bir fırtınadan, kıl payı kurtulduğu açıklandı. Güneş'in açısının değişmesiyle enerji püskürmesinin yaşanmadığını belirten Colorado Üniversitesi'nden bilim adamı Daniel Baker'a göre bu kurtuluş olmasaydı Dünya'da şunlar olacaktı:Dünya'daki tüm elektrik sistemleri çökecekti ve 8. yüz yıla gerleyecektik. Su pompaları da elektrikle çalıştığında insanlar sifon bile çekemezdi.
 
Püskürme 23 Temmuz'dan bir hafta önce yaşanmış olsaydı, Dünya'daki tüm iletişim ağları felç olacaktıEnerji püskürmesi Dünyayı etkileseydi oluşacak maddi zarar 2 trilyon dolar ya da Katrina Kasırgası'nın yarattığı zararın 20 katı olacaktı. Uzaydaki olağan dışı bir hadisenin dünyayı etkileme oranı yüksek bir oran olan yüzde 12.
 
DÜNYAYA YAKIN OLSALARDI...
 
NASA'nın sanat direktörü Ron Miller oldukça ilginç bir çalışmaya imza attı. Miller, Güneş sistemindeki gezegenlerin dünyaya Ay kadar yakın olsalardı nasıl bir görünüm oluşacağını resimlerle anlattı. HT
Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...

Etiketler: Güneş, Patlama
Kategori: Enerji