Web Tasarım Ankara

DEVLET NEREDE?

Karakolların yapımını protesto gerekçesiyle Muş'ta Karlıova-Varto yolunu 2 gündür kapatan PKK'nın Gençlik yapılanması Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri sosyal medyada Şırnak-Cizre ve Van'daki eylemlerinden dikkat çekici fotoğraflar yayınladı.Paylaşılan fotoğraflarda YDG-H'lilerin tüplü bir düzenek kurarak TOMA'yı yaktıkları ve araçların önünü keserek kontrol yaptıkları görülüyor.

Ayrıca; Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde yol kesen göstericilerin ulaşıma kapattığı Diyarbakır- Bingöl karayolunu açmak ve kazılan hendekleri kapatmak için asker ve polis bu sabah operasyon başlattı.Operasyonda, açılan hendekleri kapatan güvenlik güçlerine, el yapımı patlayıcı ve havai fişeklerle yapılan saldırıda 5 asker yaralandı.

Bölgede yapımı süren karakol ve operasyonları gerekçe göstererek Diyarbakır-Bingöl karayolunu Lice İlçesi Fisovası mevkiinde hendekler kazarak kapatan PKK'ya bağlı Yurtsever Gençlik Hareketi grubuna 30 Mayıs günü operasyon düzenlenmiş, açılan hendekler kapatılmıştı.Güvenlik güçlerinin bölgeden ayrılmasının ardından karayolunda bu kez uzunluğu 50 metreyi, derinlikleri yer yer 2 ile 5 metre arasında hendekler kazıp kapatan göstericilere, Diyarbakır-Bingöl karayoluna yeniden kapattı.

Yol kapatan gruplara yönelik güvenlik güçleri bugün saat 05.00 sıralarında geniş kapsamlı operasyon düzenledi. Sıkı güvenlik önlemleri altında açılan hendekler iş makineleri ile kapatılma çalışmalarına başlanırken, çevrede sıkı güvenlik önlemler alındı. Lice'nin Çağıl Mevkii'nde çadır kurup burada bekleyen gruplara gören askerler, uyarı anonsları yaptı. Anonslarda, "Size zarar vermeyeceğiz. Sizden sakin olmasını istiyoruz" denildi. Sözcü

Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...

Kategori: Eğitim